Dla każdego mężczyzny rozmowa na temat jakichkolwiek problemów natury intymnej, to tematy krępujące, wstydliwe, a nawet w odczuciu niektórych, poniżające. Oczywiście każdy mężczyzna ma prawo mieć takie odczucia, lecz aby pozbyć się wszelkiego poczucia wstydu, warto czym prędzej sięgnąć po pomoc. Kiedy wiadomo, że problem nas dotyczy? Kogo prosić o pomoc i jak zwalczyć zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji w głównej mierze dotyczmy mężczyzn w wieku 40. a 70. lat. Szacunkowo jest to ponad 50 %. Źródłem przyczyn takich zaburzeń może być bardzo wiele. Rozpoczynając od problemów z ciśnieniem a kończąc na sposobie odżywiania czy też problemach z natury psychicznej. Nie wolno zapominać, że nie jest to problem który dotyka tylko panów po czterdziestce. Młodzi mężczyźni również borykają się z tym tematem. Dlatego w chwili, gdy zauważymy jakiś niepokojący sygnał warto udać się do specjalisty na rozpoznanie. Dzięki szybkiej reakcji zaoszczędzimy sobie, jak i osobie z którą dochodzi do zbliżenia, rozczarowania i zakłopotania.


KIEDY MAMY DO CZYNIENIA Z ZABURZENIEM EREKCJI?

Zaburzenie erekcji może występować pod kilkoma postaciami. Każdy z nas najlepiej zna swoje ciało, więc od czasu do czasu warto zastanowić się czy problem przypadkiem nas nie dotyczy. Jeśli zaobserwujemy znaczne obniżenie libido, zaburzenie erekcji, nieprawidłowy przebieg aktu seksualnego czy problem z osiągnięciem orgazmu, to zdecydowanie jest to sygnał do kontaktu z lekarze. Internista po wstępnej rozmowie jest wstanie skierować nas do odpowiedniego specjalisty. Może być to urolog, seksuolog, a nawet psychiatra. Lecz wszystko na spokojnie i bez stresu. W tym temacie (jak i w innych sprawach) stres jest absolutnie przeciwnikiem prawidłowego i satysfakcjonującego życia seksualnego.


JAK RADZIĆ SOBIE Z ZABURZENIEM EREKCJI?

Oczywiście, pierwszym i zdecydowanym krokiem jest kontakt z lekarzem rodzinnym. Z pewnością problem nie zniknie, jeśli będziemy unikać i ukrywać nasz kłopot. Wręcz przeciwnie, pod wpływem silnego stresu i frustracji nasz układ nerwowy nie odpuści i problem będzie się potęgował. Oczywiście, rozmowa ze specjalistą to nie jedyne rozwiązanie. A mianowicie w dzisiejszych czasach rynek farmaceutyczny oferuje bardzo dużo różnych tabletek na erekcję. Są to suplementy, które można kupić bez recepty i konsultacji z lekarzem. Mowa tutaj o produktach takich jak Vigrax czy Zytax, które są suplementem diety, terapią, która wzmacnia nasze życie intymne. Pomagają wywołać erekcję i utrzymać ją przez długi czas podczas inicjacji seksualnej, tak by móc osiągnąć pełną satysfakcję. Oprócz wcześniej wymienionych produktów, rynek oferuje również takie, które możemy zażyć bezpośrednio przed stosunkiem. Należą do nich m.in. EroMen, GoHard, Verinel czy Man Tabs. Jednym z najbardziej pożądanym i najczęściej przepisywanym przez lekarzy wspomagaczy jest Viagra. Po zażyciu działa ok. 4 godzin. Co oczywiście nie oznacza, że przez 4 godziny będzie utrzymywała się erekcja, ale w ciągu tych godzin nie powinny pojawiać się problemy z uzyskaniem pełnej erekcji. Otwartość rynku na wszelkie problemy z potencją gwarantują każdemu mężczyźnie powrót do dobrej kondycji seksualnej. Dlatego nie warto zostawać z problemem samemu. Obecnie rynek farmaceutyczny wyciąga do nas pomocną dłoń, oferując pełen wachlarz suplementów wspomagających. Nawet jeśli czujemy, że problem nas w tym momencie nie dotyczy warto rozwijać swoją świadomość, bo nigdy nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali pomocy.